You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

12 August 2008

Homer Simpson si monedhe Euro


Fotoja vjen nga SCANPIX.
Une e gjeta ne faqen e gazetes "Aftonbladet". Behet fjale per nje dyqanxhi spanjoll qe kur po numeronte kassen zbuloi monedhen me fytyren e Homer Simpson. Monedha nuk eshte fallco por thjesht nje "perpunim" i orgjinalit me fytyren e mbretit te Spanjes.

Supozohet se mund te jete nje perpjekje pro-republikane per te protestuar ndaj monarkise.

Si fanse e Simpsonit une nuk mund te mos zbavitem nga kjo perqasje (qe gjithsesi eshte e paligjshme)

Lexo me shume (suedisht) tek E24

2 comments:

  1. Janë dhe ca 1000-she shqiptare që ngjajnë me euro!

    ReplyDelete
  2. foto po keshe se une pervec 1000-sheve jeshile te reja nuk njoh monedha shqiptare.

    ReplyDelete